Inauguracja Projektu

3 kwietnia odbyła  się Uroczysta Gala Inaugurująca Projektu "Ten cenny czas" skierowanego do Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łosicach, Sokołowie Podlaskim, Siedlcach, Zbuczynie oraz dwóch nowo powstających - przy Radzie Seniorów Miasta i Gminy w Mordach oraz w powiecie ostrowskim - przy Klubie Seniora w Andrzejewie.

W Zarębach Kościelnych spotkali się Seniorzy reprezentujący wszystkie podmioty zaproszone do współpracy. Łącznie z gośćmi - 270 osób.
Spotkanie poza aspektem naukowym (wykład o edukacji Seniorów) miało wymiar integracji, wymiany doświadczeń i wspólnej radości. Koordynatorzy przedstawili plany realizacji działań projektowych w każdym UTW, a gospodarze - Seniorzy z Andrzejewa, Bogut, Chmielewa i Zarębów Kościelnych zaprezentowali część artystyczną, która stanowiła "zaczątek" do dzielenia się talentami w dalszej części spotkania.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

11.04.2018

Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Cykl wykładów audytoryjnych "Wesele"

11 kwietnia w sali widowiskowej „Podlasie” dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpił Teatr Słowa z Bialskiego Centrum Kultury BCK24 im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Teatr w 100. lecie odzyskania niepodległości przez Polskę podjął się próby inscenizacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, wystawionego po raz pierwszy w 1901 r., jednak nadal aktualnego w swym przesłaniu.

Premiera spektaklu miała miejsce w ostatnią niedzielę, 8 kwietnia w Białej Podlaskiej. Teatr ma charakter wielopokoleniowy i zrzesza aktorów w różnym wieku. Reżyserem jest Pan Jan Gałecki, który swoja pasją do teatru dzieli się od 60 lat, wystawiając kolejne sztuki.

Słuchacze SUTW nagrodzili aktorów gromkimi brawami oraz licznymi gratulacjami po spektaklu, składanymi już osobiści.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Fundacji DONUM „Ten cenny czas” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

fot. Joanna Janus, Artur Klepacki

21.03.2018

Działania na terenie Miasta i Gminy Mordy
Spotkanie w Wyczółkach

Seniorzy z zespołu "Złote Kłosy" i konsultacje projektowe.

15.03.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Klubie Seniora w Andrzejewie
Podpisanie Umowy o współpracy

Andrzejewo, Boguty, Chmielewo i Zaręby Kościelne - na spotkanie przybyli reprezentanci Seniorów z wszystkich miejscowości.

08.03.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokołowie Podlaskim
Pierwsze informacje o projekcie.

Świętowanie Dnia Kobiet w Sokołowskim Ośrodku Kultury było okazją do przekazania Słuchaczom UTW radosnej informacji o uzyskaniu dofinansowania na realizację projektu "Ten cenny czas"

"Dojrzałość okresem jest złotym"
Gala Podsumowująca

10.12.2017

„Dojrzałość okresem jest złotym"
uroczyste podsumowanie projektu

Już jutro.

10.12.2017

Konferencja w Zbuczynie
o tematyce Senioralnej

28 listopada 2017r. na konferencji o tematyce Senioralnej w Zbucznie liczną grupę uczestników stanowili Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku biorących udział w projekcie Fundacji "Dojrzałość Okresem jest Złotym"

08.12.2017

Radio Podlasie
zapowiedź

Dzisiejsza zapowiedź Gali Podsumowującej Projekt "Dojrzałość Okresem jest Złotym" w Radio Podlasie

Spotkanie z organizacjami
na zaproszenie Wicestarosty

W ramach działań Fundacji na rzecz Seniorów Prezes Ewa Elżbieta na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Ostrowskiego - Urszula Wołosiewicz spotkała się z reprezentacjami organizacji i stowarzyszeń kilku gmin.

Klub Seniora w Andrzejewie korzysta z pięknego, funkcjonalnego lokalu Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo, w którym wita życzliwa Pani Bibliotekarz i tam przyjął gości.