06.06.2021

Szczęśliwe bycie ratuje życie
Projekt realizowany ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego

Nasz projekt uzyskał akceptację w konkursie ogłoszonym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej i otrzymaliśmy finansowanie zaplanowanych działań przez okres trzech lat (2021 - 2023)

W ramach zadania odbędą się: warsztaty dietetyczne, logopedyczne, z farmaceuta, usprawniające, artystyczne, profilaktyczne z zakresu okulistyki oraz dyżury telefonu zaufania dla Seniorów.

Bieżące informacje można odnaleźć na naszym profilu FB - https://www.facebook.com/Fundacja-DONUM-1441245702828332

23.04.2018

Inauguracja Projektu

3 kwietnia odbyła  się Uroczysta Gala Inaugurująca Projektu "Ten cenny czas" skierowanego do Słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łosicach, Sokołowie Podlaskim, Siedlcach, Zbuczynie oraz dwóch nowo powstających - przy Radzie Seniorów Miasta i Gminy w Mordach oraz w powiecie ostrowskim - przy Klubie Seniora w Andrzejewie.

W Zarębach Kościelnych spotkali się Seniorzy reprezentujący wszystkie podmioty zaproszone do współpracy. Łącznie z gośćmi - 270 osób.
Spotkanie poza aspektem naukowym (wykład o edukacji Seniorów) miało wymiar integracji, wymiany doświadczeń i wspólnej radości. Koordynatorzy przedstawili plany realizacji działań projektowych w każdym UTW, a gospodarze - Seniorzy z Andrzejewa, Bogut, Chmielewa i Zarębów Kościelnych zaprezentowali część artystyczną, która stanowiła "zaczątek" do dzielenia się talentami w dalszej części spotkania.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

11.04.2018

Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku
Cykl wykładów audytoryjnych

11 kwietnia w sali widowiskowej „Podlasie” dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpił Teatr Słowa z Bialskiego Centrum Kultury BCK24 im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Teatr w 100. lecie odzyskania niepodległosci przez Polskę podjął się próby inscenizacji dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”, wystawionego po raz pierwszy w 1901 r., jednak nadal aktualnego w swym przesłaniu.

Premiera spektaklu miała miejsce w ostatnią niedzielę, 8 kwietnia w Białej Podlaskiej. Teatr ma charakter wielopokoleniowy i zrzesza aktorów w różnym wieku. Reżyserem jest Pan Jan Gałecki, który swoją pasją do teatru dzieli się™ od 60 lat, wystawiając kolejne sztuki.

Słuchacze SUTW nagrodzili aktorów gromkimi brawami oraz licznymi gratulacjami po spektaklu, składanymi już osobiście.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Fundacji DONUM „Ten cenny czas” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyzszego

fot. Joanna Janus, Artur Klepacki

21.03.2018

Działania na terenie Miasta i Gminy Mordy
Spotkanie w Wyczółkach

Seniorzy z zespołu "Złote Kłosy" i konsultacje projektowe.

15.03.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Klubie Seniora w Andrzejewie
Podpisanie Umowy o współpracy

Andrzejewo, Boguty, Chmielewo i Zaręby Kościelne - na spotkanie przybyli reprezentanci Seniorów ze wszystkich miejscowości.  

08.03.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokołowie Podlaskim
Pierwsze informacje o projekcie.

Świętowanie Dnia Kobiet w Sokołowskim Ośrodku Kultury było okazją do przekazania Słuchaczom UTW radosnej informacji o uzyskaniu dofinansowania na realizację projektu "Ten cenny czas"

15.12.2017


Gala Podsumowująca

     

10.12.2017

Dojrzałość okresem jest złotym
uroczyste podsumowanie projektu

Już jutro.

10.12.2017

Konferencja w Zbuczynie
o tematyce Senioralnej

28 listopada 2017r. na konferencji o tematyce Senioralnej w Zbucznie liczną grupą uczestników stanowili Słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku biorących udział w projekcie Fundacji "Dojrzałość Okresem jest Złotym"

08.12.2017

Radio Podlasie
zapowiedź

Dzisiejsza zapowiedź Gali Podsumowującej Projekt "Dojrzałość Okresem jest Złotym" w Radio Podlasie