30.11.2017

Spotkanie z organizacjami
na zaproszenie Wicestarosty

W ramach działań Fundacji na rzecz Seniorów Prezes Ewa Elżbieta Jarocka na zaproszenie Wicestarosty Powiatu Ostrowskiego - Urszula Wołosiewicz spotkała się z reprezentacjami organizacji i stowarzyszeń kilku gmin.

Klub Seniora w Andrzejewie korzysta z pięknego, funkcjonalnego lokalu Biblioteka Publiczna Gminy Andrzejewo, w którym wita życzliwa Pani Bibliotekarz i tam przyjmują gości.

23.11.2017

Monodram "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"
w ramach wykładów Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

22 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” MOK w ramach wykładów Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z monodramem „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” wystąpiła Danuta Borowiecka, aktorka dramatyczna i estradowa od lat związana z Teatrem Rampa.

Zaprezentowany monodram oparty jest na reportażach białoruskiej pisarki Swietłany Aleksiejewicz. Autorka rozmawiając z kobietami starała się przedstawić wojnę oczami kobiet-żołnierzy. Książka napisana w 1983 r. , została przetłumaczona na ponad 20 języków, doczekała się wielu adaptacji filmowych i teatralnych, a sama autorka w 2015 r. została uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla.

Borowiecka na scenie wcielała się w wiele postaci, wspaniałą grą aktorską oddała dramat wojenny, w którym ważne miejsce zajmowały kobiety. Monodram niezwykle poruszający, smutny i przejmujący, momentami zabawny i dowcipny, został nagrodzony owacjami na stojąco przez publiczność SUTW.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dojrzałość okresem jest złotym” realizowanego przez Fundacja DONUM, finansowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. fot. Sebastian Gumiński

22.11.2017

Warsztaty rękodzieła artystycznego
w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku także w ramach naszego projektu realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego działają warsztaty rękodzieła artystycznego. Kilkanaście pań z prostych materiałów wyczarowują wspaniałe rzeczy. Haft, szydełkowanie, ozdoby choinkowe, scrapbooking – to tylko mała część tego co dzieje się na zajęciach artystycznych. Ostatnie zajęcia to nauka robienia pięknych róż z… serwetek. Róże oraz inne dzieła powstałe na warsztatach stają się prezentami dla wykładowców SUTW. Na ostatnim wykładzie Pani Ilona Łepkowska otrzymała od słuchaczy piękną różę oraz haftowaną zakładkę do swojej debiutanckiej książki.

Od 6 grudnia w Małej Galerii Sztuki w Sali widowiskowej „Podlasie” będzie można zwiedzać

Fotograf - Joanna Janus

22.11.2017

Wykład audytoryjny
dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie

22 listopada w ramach projektu Fundacji odbył się wykład audytoryjny dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie. Przeprowadziła go dr hab. Katarzyna Antosik prof. Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach - Kierownik Poradni dietetyczno - żywieniowej. Tematem było "Prawidłowe odżywianie najlepszą receptą na dobre samopoczucie osób po 60 - roku życia". Prowadząca wskazała podstawowe błędy w zwyczajach żywieniowych osób "dojrzałych" i zaleciła jedzenie ryb ze względu na OMEGA 3. Wspomniała też o zasadzie dr Bergera "5 razy U".

Po wykładzie każdy z Seniorów mógł poddać się analizie składu ciała.

22.11.2017

Warsztaty taneczne
w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W ramach projektu „Dojrzałość okresem jest złotym” Fundacji DONUM realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyźszego w Siedleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku trwają warsztaty taneczne. Tancerze poznają różne techniki tańca nowoczesnego m.in. jazzu. Pod czujnym okiem instruktorki przygotowują się do udziału w Festiwalu Tańca Nowoczesnego UTW w Skarżysku Kamiennej.

Pani Fotograf - Joanna Janus

19.11.2017

Spotkanie

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Węgrowskim Ośrodku Kultury w ramach udziału w projekcie otrzymali laptop Asus oraz zestaw pięciu pulpitów. Ponadto dzięki środkom finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespół wokalny UTW będzie mógł zaprezentować się w nowych strojach. Spotkanie z Panią Dyrektor Katarzyną Zabadała, Panią Barbarą Kąkol - zastępcą i koordynator naszego projektu oraz Radą Słuchaczy było okazją do refleksji, wyrażenia opinii i oczekiwań.

17.11.2017

Wykład audytoryjny Łukasza Krasonia
w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie

http://tygodniksiedlecki.com/g42741-nie.musisz.byc.idealny.aby.osiagnac.niemozliwe.-54410-1.htm#big-img-jump-to

13.11.2017


Wykład audytoryjny Łukasza Krasonia

Nie musisz być idealny ... :)
Wykład audytoryjny, który w ramach naszego projektu odbędzie się w Gok Zbuczyn dzięki środkom finansowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

10.11.2017


wykład audytoryjny dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie

8 listopada z wykładem audytoryjnym do Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zbuczynie przyjechała Urszula Paczuska. Temat wykładu: "Kreatywne myślenie - sposobem na wiecznie młody umysł". Pani Urszula rozpoczęła wykład przykładami osób z przestrzeni wieków: Leonardo da Vinci, Thomas Edison, Steve Jops, Mark Zuckerberg, które zasłyneły swoimi dokonaniami, dzięki kreatywnemu myśleniu. Prowadząca poruszyła zagadnienia tj.: czym jest kreatywność i czy można się jej nauczyć? czy na pewno wykorzystujemy cały potencjał naszego mózgu? Jak zachować młody umysł niezależnie od wieku? Wykład został uatrakcyjniony ćwiczeniami, które pobudziły kreatywne myślenie Seniorów.

Wykład audytoryjny odbył się w ramach cyklu wykładów audytoryjnych z projektu Fundacji DONUM "Dojrzałość okresem jest złotym" realizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

09.11.2017

Spotkanie z Panią Iloną Łepkowską

8 listopada słuchacze Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach naszego projektu realizowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczestniczyli w spotkaniu z Panią Iloną Łepkowską – autorką scenariuszy kultowych filmów: „Kogel-mogel”, „Och, Karol”, sztandarowych seriali TVP: m.in. „Klan”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłołość”, producentką oraz autorką wspaniałej powieści „Pani mnie z kimś pomyliła”.
Spotkanie w formie wywiadu przeprowadziła Joanna Janus – koordynator SUTW. Pani Ilona opowiedziała o cieniach i blaskach swojej pracy oraz show biznesu po prostu. W barwny sposób przedstawiła jak wygląda praca nad filmem i jak ją pogodziła z życiem prywatnym. Nie zabrakło anegdot z życia gwiazd. Pani Ilona chętnie odpowiadała na pytania publiczności oraz spotkała się z aktorami Teatru SUTW „Dlaczego nie?”, rozmawiając o swojej i ich pracy.