"Dojrzałość okresem jest złotym"
projekt na półmetku

O półmetku naszego projektu piszą Wieści Sokołowskie

Zajęcia z gimnastyki
w Sokołowskim Ośrodku Kultury

Tym razem Sokołowscy Seniorzy niech będą wzorem aktywności fizycznej. Ćwiczą na matach oraz z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym"

05.09.2017

Gimnastyka kręgosłupa
w GoK Zbuczyn

Niech się dziwi kto może, podziwia i bierze przykład. To super aktywne Senioralne Dziewczyny z UTW Zbuczyn. Brawo Alicja Lasocka :) za prowadzenie. Wszystko dzieje się oczywiście w ramach projektu Fundacji DONUM "Dojrzałość okresem jest złotym ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

03.08.2017

"Profilaktyka chorób układu krążenia"
wykład dr Hanny Wilk - Manowiec

Wakacje w pełni a Słuchacze UTW działającego przy Gok Zbuczyn zdobywają wiedzę. Tym razem to wiedza służąca zdrowiu - spojrzenie na życie pod względem profilaktycznym. Pani Kardiolog zaleciła umiejętne przywiązywanie wagi do genetyki, wniosła ciekawą informację z zakresu profilaktyki nowotworowej - jedz najmniej jak możesz, a także przestrzegła przed nadopiekuńczymi dziećmi.

24.07.2017

"Komunikacja alternatywna"
wykład dla Słuchaczy UTW działającego przy Gok Zbuczyn

13 lipca Słuchacze UTW działającego przy Gok Zbuczyn spotkali się z Barbarą Mitelską - neurologopedą, pedagogiem posiadającym wieloletnie doświadczenie pracy z osobami niesłyszącymi. Tematem była "Komunikacja alternatywna".

To oczywiście element projektu realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

17.07.2017

Echo Katolickie
o projekcie

Media o projekcie:

05.07.2017

Warsztaty informatyczne
dla Seniorów Łosickiego UTW

Seniorzy Łosickiego UTW rozwijają umiejętności komputerowe w Łosickim Centrum Informacji. Dziękuję KWW Mariusza Kucewicza za otwarte drzwi. Dziś spotkanie części grupy informatycznej z prowadzącą - oczywiście w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

29.04.2017

Rośliny lecznicze i ich stosowanie
Wykład Pani dr Lidii Borkowskiej

Wykład Pani dr Lidii Borkowskiej "Rośliny lecznicze i ich stosowanie" rozpoczął cykl wykładów audytoryjnych dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. TON w Łosicach, które realizowane będą w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W treści pojawiły się ciekawostki dotyczące skuteczności nalewki z papryczki chili, liści czarnej porzeczki, nagietka, czarnych jagód czy jaskółczego ziela.

Pani doktor zachęcała, by zjadać mniszek - po oczyszczeniu go z chrząszczy  😆ponieważ jest cennym prebiotykiem, podobnie jak korzeń cykorii.

Warsztaty komputerowe
dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Warsztaty komputerowe dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Gok Zbuczyn w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" trwają :)

Inauguracja projektu "Dojrzałość okresem jest złotym"
była wielkim dniem

Inauguracja projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" - była wielkim dniem.

Będziemy go realizować w ramach Programu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku"

Dziękuję za przyjęcie zaproszenia do współpracy i działanie Wspaniałym Koordynatorom:
Joanna Janus - w Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Alina Simanowicz i Ola Nowotniak - w Sokołowski Ośrodek Kultury, Barbara Kąkol - w Węgrowski Ośrodek Kultury, Stefan Szańkowski i Marian Czmoch - z Łosicki Dom Kultury oraz Adam Tarkowski i Asia Dziedzic - z Gok Zbuczyn.

Dziękuję za obecność i słowa Michał Wypij oraz za przesłanie słów listu od Jarosław Gowin.
Wyrażam wdzięczność Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach za objęcie Patronatem Naukowym.

Dziękuję wszystkim szanownym gościom: Anna Sochacka, Dr Bożena Piechowicz, Tomasz Hapunowicz, KWW Mariusza Kucewicza, Jan Lugowski, Mariusz Maciek Woszczyński, Krzysztof Boruta, Marcin Celiński, Iwona Kopiwoda

Dziękuję Katolickie Radio Podlasie, Podlasie24.pl, Echo Katolickie, RDC radio dla Ciebie 101,00, TVP3 Warszawa, Prestiż Magazyn Lokalny
oraz wszystkim za dar przyjęcia Wyzwania.

DONUM - to DAR - Bądźmy nim dla siebie