Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018
na Uniwersytecie Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach

18 września 2017 Łosicki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej zainaugurował Rok Akademicki 2017/2018. Spotkanie odbywało się w ramach Projektu Fundacji Donum "Dojrzałość okresem jest złotym" realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dostojeństwa dodały słowa Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin - niosące uznanie dla zainteresowania Seniorów nauką, które odczytał Jan Strzeżek.

Radość Gali Inauguracyjnej dzielili: Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz, Starosta Powiatu Łosickiego Bożena Niedzielak, dyrektorzy szkół i instytucji oraz Słuchacze Uniwersytetów w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Zbuczynie, z reprezentacją Gminy Mordy. Wyrazy uznania za obecność należą się naszym Aktywnym Seniorom ze wszystkich UTW objętych projektem oraz Koordynatorom: Joanna Janus, Ola Nowotniak, Adamowi Tarkowskiemu oraz gospodarzowi Marianowi Czmochowi.

Fotograf - Marcela Jarocka

projekt na półmetku

O półmetku naszego projektu piszą Wieści Sokołowskie

Zajęcia z gimnastyki
w Sokołowskim Ośrodku Kultury

Tym razem Sokołowscy Seniorzy niech będą wzorem aktywności fizycznej. Ćwiczą na matach oraz z wykorzystaniem sprzętu zakupionego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym"

05.09.2017

Gimnastyka kręgosłupa
w GoK Zbuczyn

Niech się dziwi kto może, podziwia i bierze przykład. To super aktywne Senioralne Dziewczyny z UTW Zbuczyn. Brawo Alicja Lasocka :) za prowadzenie. Wszystko dzieje się oczywiście w ramach projektu Fundacji DONUM "Dojrzałość okresem jest złotym ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

03.08.2017

wykład dr Hanny Wilk - Manowiec

Wakacje w pełni a Słuchacze UTW działającego przy Gok Zbuczyn zdobywają wiedzę. Tym razem to wiedza służąca zdrowiu - spojrzenie na życie pod względem profilaktycznym. Pani Kardiolog zaleciła umiejętne przywiązywanie wagi do genetyki, wniosła ciekawą informację z zakresu profilaktyki nowotworowej - jedz najmniej jak możesz, a także przestrzegła przed nadopiekuńczymi dziećmi.

24.07.2017

wykład dla Słuchaczy UTW działającego przy Gok Zbuczyn

13 lipca Słuchacze UTW działającego przy Gok Zbuczyn spotkali się z Barbarą Mitelską - neurologopedą, pedagogiem posiadającym wieloletnie doświadczenie pracy z osobami niesłyszącymi. Tematem była "Komunikacja alternatywna".

To oczywiście element projektu realizowanego ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

17.07.2017

Echo Katolickie
o projekcie

Media o projekcie:

05.07.2017

Warsztaty informatyczne
dla Seniorów Łosickiego UTW

Seniorzy Łosickiego UTW rozwijają umiejętności komputerowe w Łosickim Centrum Informacji. Dziękuję KWW Mariusza Kucewicza za otwarte drzwi. Dziś spotkanie części grupy informatycznej z prowadzącą - oczywiście w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

29.04.2017

Rośliny lecznicze i ich stosowanie
Wykład Pani dr Lidii Borkowskiej

Wykład Pani dr Lidii Borkowskiej "Rośliny lecznicze i ich stosowanie" rozpoczął cykl wykładów audytoryjnych dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. TON w Łosicach, które realizowane będą w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złootym" ze środków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W treści pojawiły się ciekawostki dotyczące skuteczności nalewki z papryczki chili, liści czarnej porzeczki, nagietka, czarnych jagód czy jaskółczego ziela.

Pani doktor zachęcała, by zjadać mniszek - po oczyszczeniu go z chrząszczy  ponieważ jest cennym prebiotykiem, podobnie jak korzeń cykorii.

Warsztaty komputerowe
dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Warsztaty komputerowe dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Gok Zbuczyn w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym" trwają :)